Sunday, November 18, 2007

Fergese

Per fergese ju duhen:


qepe te fresketa
domate ose salce domateje
speca
veze
djath i bardhe
vaj ulliri
kripe
piper i zi


Te gjithe ingredientet pastrohen mire dhe priten imet.

Ne vajin e nxehte skuqen qepet dhe pastaj shtohen specat.

Kaurdisen mire deri sa specat te marrin nje kore te arte.

Shtohen domatet apo salca e domateve. Kaurdiset mire me specat. Pas disa minutash shtohet djathi i prere ne copa te vogla. Kur ingredientet te jene lidhur mire me njeri-tjetrin shtohen vezet e rrahura dhe perzihen mire .

Ju befte mire!

17 comments:

ados said...

ohhhhhh ,ahhhhhhhhhh..me vjen te uleras kur lexoj te tilla...ku ti gjej une i mjeri gjellera te tilla...ahhhhh

eni said...

mmm shumebukur pershkruar dhe fotografuar.zili zili..

Selfmaderadio said...

Eni,

flm (keshtu them edhe une tek faqja jote:). MErita e fotografive per 3 postimet e fundit nuk eshte e imja, por e Mr. T. Ai eshte mjeshtri, une jam amatore qe perpiqet :)

eni said...

shume bukur !

K. said...

oooo, fërgesaaaaa...e kisha harruar fare. Mkanë ik çunat nga shpia dhe prandaj nuk ka më fërgesë nëpër shpi.

prit, ti me qepë të njoma e bën?

Gjyshja said...

sigurisht K. :)

belle_fleur said...

yumm yumm....

tropizma said...

selfi e ke harruar fare kete faqen. e kam kontrolluar 3 here per ndonje gje te re, po ti hic - perfundova bera fergese sot :) (nuk e kisha provuar me veze dhe ne fakt me mire do te kishte qene pa veze, po une e provova se e sugjeroje ti. jo po qe ta dish.)

Gjyshja said...

trop,

eshte gjithmone e veshtire kjo periudhe dhe gjyshja nuk eshte me e re :DDD

Por, do behem mbare dhe do ta plotesoj deshiren. Materialin e kam, vetem kohen jo.

klodiana said...

fjale te mijat nuk kam keshtu qe po perdor ato te gjyshes: ty beft dita njemije. ha. jo per gje, po nuk e ke idene sa shume kam qe kerkoj per nje recete per fergese.

eni said...

gjyshe u beme per mall:) mezi po pres receten e re:)

gjyshja said...

eh dear,

shume e zene per momentin. edhe pak durim. gruss

bani said...

mjam sot e bera kete fergesen..shyqyr qe me kishte mbetur ca djath qe nga shqiperia..doli e pa pare,,faleminderit per receten

Ana said...

mm sa e mire duket! faleminderit per receten. une s'e kam gatuar ndonjeher (jam e vogel ne moshe) por do e provoj neser =)

Anonymous said...

o gjyshe na bone 300 kile

Anonymous said...

ìcomplimenti per pershkrimin e procedures sidomos per fotot qe ti shpjegojne hapat pa sanje lloj gabimi sapo e bera kete recetehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhbuonissimo

o

F!Fi said...

pershendetje,
ju lutem a mund te me ndihmoni duke shtuar edhe sasine e materialeve (qepe te fresketa
domate ose salce domateje
speca
veze
djath i bardhe etj) per te bere nje fergese per 4 persona
ju faleminderit per mirekuptimin :)