Friday, February 16, 2007

Avokado (per te rregulluar gojen)

Per nje ose dy persona:


1 avokado e pjekur
Kripe
Vaj ulliri
Aceto Balsamico (uthull vere)

Avokadoja ndahet pergjysem dhe i hiqet fara. Gropa e fares mbushet me vaj ulliri, uthull dhe kripe. Avokadoja eshte gati per ta ngrene. Perdorni nje luge caji, futeni ne tulin e avokados, lyejeni me perzierjen e vajit, uthulles dhe kripes dhe ... hop ne goje. Levozhga e avokados nuk hahet. Ju befte mire.

3 comments:

eni said...

mmm duket tunduese , doe provoj...falemderit...

Anonymous said...

Avokado eshte shume e shijshme dhe me limon

Anonymous said...

a keni mundesi te me dergoni nje recete per qumeshtor (te kripur)